Limity połowu ryb od 01.01.2020 r.

W tej zakładce znajdziesz limit połowu ryb, czyli maksymalną ilość sztuk danego gatunku ryb, które możesz zabrać z łowiska, w ciągu jednej doby. Pamiętaj jednak, że każdy uwolniony okaz, może dostarczyć Ci, ponownie dużo niezapomnianych wędkarskich emocji, w niedalekiej przyszłości. Dzienny limit połowu ryb, który prezentujemy na tej stronie, obowiązuje na wszystkich wodach Okręgu przemyskiego od 01.01.2020r.

Uwaga! Limity połowu ryb mogą różnić się w zależności od regulaminu łowiska, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

Ryby objęte limitem ilościowym w sztukach należy wpisywać natychmiast do rejestru po włożeniu do siatki, worka karpiowego lub innego przedmiotu do przechowywania ryb – nie później niż przed ponownym zarzuceniem wędki.

Wędkarz może zabrać w ciągu doby do 10szt ryb wymienionych gatunków objętych limitem ilościowym oraz nie więcej niż 5kg ryb nie objętych limitem.

Wędkarz może PRZETRZYMYWAĆ w siatce lub worku karpiowym ryby PRZEZNACZONE DO ZABRANIA, objęte limitami ilościowymi oraz wagowymi NIE DŁUŻEJ NIŻ DOBĘ. Za dobę wędkowania uważa się każdą dobę kalendarzową, w której wędkarz rozpoczął połów, wpisując uprzednio datę wędkowania do “Rejestru połowu” (od godz. 0:00 do godz. 24:00).

Rejestracji ilości ryb objętych LIMITAMI WAGOWYMI można dokonać po zakończeniu wędkowania lecz nie później niż przed opuszczeniem łowiska.

Pozostałe gatunki ryb zgodnie z R.A.P.R